KEDVES NYOLCADIK OSZTÁLYOS TANULÓK!

Iskolánk művészeti szakgimnáziuma egyszerre biztosít gimnáziumi és magas szintű művészeti képzést. Tanulóink a gimnázium klasszikus ismeretanyaga mellett a választott művészeti ág ismereteit sajátíthatják el. Ezzel a tudással iskolánk felkészít a hagyományos egyetemi és művészeti tanulmányokra. Aki esetleg nem a felsőoktatást választja, az az érettségit követően színész II. színházi és filmszínész szakirányú végzettséget szerezhet.

Szakgimnázium

Tanulmányi terület belső kódja: 0001

• 5 évfolyamos képzés, művészeti tanulmányi terület, előadóművészeti ágazat,
    a 13. évfolyam végén szakmai érettségi vizsga
  • a megszerezhető szakképesítés: Színész II. (színházi-és filmszínészi szakirány-szakmaazonosítószáma: 4021507)
  • választható idegen nyelvek: angol, német, olasz (minimum nyolc fő jelentkező esetén)
  • szakmai tárgyak: színészmesterség; színház-, film-, és drámaelmélet története; beszédtechnika; színpadi mozgás; ének és hangképzés; vers és prózamondás gyakorlata

A FELVÉTELI ELJÁRÁS RENDJE

• Intézményünkbe való jelentkezéshez az egységes központi írásbeli felvételi vizsgát kell megírni. A központi írásbeli vizsga eredményeit tartalmazó értékelő lap másolatát kérjük a jelentkezési laphoz csatolni.
  • Felvehető tanulók száma 32 fő, intézményünk integráltan nevelhető SNI-s tanulókat is fogad.
  • Beszámítjuk az általános iskolában 7-8. évfolyamon szerzett osztályzatokat.
  • Szóbeli beszélgetéssel egybekötött képességfelmérő vizsga, melynek területei: vers- és prózamondás, ének, mozgás és tánc.

A jelentkezések elbírálása a felvételi pontszám alapján történik:

• A felvételi pontszám az általános iskolából hozott pontok alapján, 7-8. évfolyam magyar nyelv és irodalom, matematika érdemjegyek átlaga: 40%
  • A központi írásbeli vizsga (magyar nyelv és irodalom) eredménye: 60%
  • Szóbeli beszélgetéssel egybekötött képességfelmérő vizsga eredménye: megfelelt

Az képességfelmérő vizsgán nem megfelelt tanulók jelentkezése a felvételi eljárás során elutasításra kerül.

NYÍLT NAPOK

Nyílt órák a leendő kilencedik osztályosoknak és szüleiknek:

2022. november 9.   9-11 óra

2022. november 16. 9-11 óra

2022. november 22. 9-11 óra

11:00 órától igazgatói tájékoztató az iskoláról.

Felkészítő foglalkozások:

2022. november 9.     15-16 óra

2022. november 16.   15-16 óra

2022. november 22.   15-16 óra

REGISZTRÁCIÓ:

FELVÉTELI ELVÁRÁSOK

• 7-8. évfolyamon legalább közepes-jó tanulmányi eredmény,
  • jó – példás magatartás,
  • a képességfelmérő vizsgán való megfelelés,
  • sikeres központi írásbeli vizsga.

A KÉPESSÉGFELMÉRŐ VIZSGÁRÓL

2023. február 27 – március 14. között

A képességfelmérő vizsga során a jelentkezőnek lehetősége nyílik arra, hogy bebizonyítsa, rendelkezik azokkal az adottságokkal és készségekkel, ami a képzésben való részvételhez szükséges. Három területen kell bizonyítania rátermettségét: ének-zene, tánc és színészmesterség.

ének-zenetáncszínészmesterség
tanult dal előadása, zenei hallás és ritmusérzék vizsgálatarövid tánckoreográfia tanulása kis csoportbanhozott vers és próza előadása, helyzetgyakorlat

A megfeleléshez elvárt minimális ismeret:

3 különböző hangulatú vers, 2 prózai részlet és 1 népdal és 1 szabadon választott dal előadása.

Minden kedves jelentkezőnek jó felkészülést és eredményes szereplést kívánunk!

A felvételi eljárással kapcsolatos kérdéseiket a k30beiskolazas@gmail.com címre várjuk!

Sok szeretettel várunk minden érdeklődő nyolcadik osztályos tanulót!

Harangozó Hajnalka

megbízott intézményvezető