VAKÁCIÓZOO

2022. július 04 – július 08.

Térítésmentes nyári napközis tábor a Fővárosi Állat-és Növénykertben erzsébetvárosi általános iskolások részére

jelentkezés és információ:

fejlesztesicentrum@bjhuman.hu

C S A L Á D – É S G Y E R M E K J Ó L É T I  K Ö Z P O N T

1 0 7 4 B p . ,  H u t y r a  F e r e n c u t c a  1 1 – 1 5 .

Idén is megrendezésre kerül a Fővárosi Állat- és Növénykert ingyenes VakációZoo tábora.

A napközis táborba jelentkező gyermekek hétfőtől péntekig részesei lehetnek az Állatkert életének:

• bepillanthatnak az állatkerti dolgozók munkájába,

• élménydús zoopedagógiai foglalkozásokon vehetnek részt,

• állatbemutatókon okosodhatnak,

• kézműves programokon alkothatnak,

• önfeledt játékból és szórakozásból sem lesz hiány!

A táborok oktatási-nevelési célja az iskolában megszerzett ismeretek, készségek játékos felelevenítése és gyakorlása, speciális állatkerti környezetben, érdekességekkel színesítve. Szemléletformáló foglalkozások által szeretnék a szervezők átadni az új generációnak a természet szeretetét és tiszteletét.

A gyerekek életkori sajátosságait figyelembe véve kínálnak kézműves-alkotási lehetőségeket, a legegyszerűbb pihentető színezésektől az új technikák megismeréséig.

A tábor csoportjait és foglalkozásait szakképzett állatkerti munkatársak és elhivatott pedagógusok vezetik.

Érkezés és találkozás minden reggel 7:30-tól az Állatkert főbejáratánál, a programok 8:00 órakor kezdődnek, a tábort 16:30-kor zárják. A táborozóknak tízórait, meleg ebédet és uzsonnát biztosítanak a szervezők.

Jelentkezés feltétele:

–              erzsébetvárosi lakóhely (nem kell lakcímkártyával igazolni),

–              erzsébetvárosi általános iskolai tanulói jogviszony.

A tábor időpontja: 2022. július 04 – július 08. napja között.

Tisztelettel kérjük, hogy a lehetőséget szíveskedjetek hirdetni a pedagógusok, tanulók és szülők között.  Ezévben 19 kerületi gyermek részvételét biztosítják a szervezők.

Az Állatkert nyári táborába a Család-és Gyermekjóléti Központ Fejlesztési Centrumában lehet jelentkezni. Kérem, hogy az érdeklődő szülők a következő e-mail címen jelentkezzenek: fejlesztesicentrum@bjhuman.hu