• Szakgimnázium

Tanulmányi terület belső kódja: 0001

• 5 évfolyamos képzés, művészeti tanulmányi terület, előadóművészeti ágazat,
  • a 13. évfolyam végén szakmai érettségi vizsga
  • megszerezhető szakképesítés. színész II. (színházi és filmszínész szakirány)
Szakma azonosító száma Szakképesítés Szakirány Programkövetelmény száma Tanulmányi terület Képzési idő (év) Felvehető létszám
1 4021507 Színész II. Színházi és filmszínész 02154062 Művészet 5 év 32 fő

SNI (egyéb pszichés zavarral küzdők) max. 4 fő

A felvételi eljárás rendje

Intézményünkben való jelentkezéshez

• az egységes írásbeli felvételi vizsgát meg kell írni magyar nyelv és irodalom tantárgyból,
  • beszámítjuk az általános iskola 7. évfolyam tanév végi és 8. évfolyam félévi érdemjegyét magyar nyelv és irodalom valamint matematika tantárgyakból,
  • szóbeli  vizsgán és képességfelmérő vizsgán  kell részt venni (képességfelmérés vers-és prózamondás, ének, mozgás és tánc területeken).

A jelentkezések elbírálása a felvételi pontszám alapján történik, amely az általános iskolából hozott pontok (max.  50 pont), a központi írásbeli vizsga eredménye (max. 100 pont) és a szóbeli vizsgán (max. 50 pont) szerzett pontokból (max. 200 pont),  valamint a képességfelmérő vizsgán való megfelelésből tevődik össze a következő arányban:

• az általános iskola 7. évfolyam tanév végén és a 8. évfolyam félévén szerzett magyar nyelv és irodalom, matematika érdemjegyeinek átlaga: 25%
  • a központi magyar nyelv és irodalom írásbeli vizsga eredménye: 50%

szóbeli vizsga eredménye: 25%képességfelmérés eredménye: megfelelt

A felvételi eljárás során szerzett pontok összesítése után kialakult pontazonosság esetén a szóbeli vizsgára kapott magasabb pontszám dönt a sorrend kialakításánál.

Nyílt napok

• 2021. november 3.       9-11 óra
  • 2021. november 17.     9-11 óra
  • 2021. november 24.    9-11 óra
  • 2021. december 1.       9-11 óra

11 órától az intézményvezető ad tájékoztatást a szakgimnáziumról.

Felkészítő foglalkozások

• 2021. november 3.     15-16 óra                 tánc
  • 2021. november 17.    15-16 óra                színészmesterség
  • 2021. november 24.  15-16 óra                ének- és hangképzés
  • 2021. december 1.    15-16 óra                 vers- és prózamondás

Szóbeli vizsga és képességfelmérő vizsga

2022. február 28. és 2022. március 1.

A szóbeli vizsga és képességfelmérő vizsga két napján külön beosztás szerint vesznek részt a tanulók, melyről hivatalosan írásban értesítjük a jelentkezőket.

Pótfelvételi: 2022. március 7.

Képességfelmérő vizsga

A képességfelmérő vizsga során a jelentkezőnek lehetősége nyílik arra, hogy megmutassa, rendelkezik azokkal  az  adottságokkal  és  készségekkel,  ami  a  képzésben  való részvételhez szükséges. Három területen kell bizonyítania rátermettségét: ének-zene, tánc és színészmesterség.

• ének-zene: zenei hallás és ritmusérzék vizsgálata
  • tánc: rövid tánckoreográfia tanulása kiscsoportban
  • színészmesterség: tanult szöveg és helyzetgyakorlat előadása

A szóbeli vizsga követelménye