• Az egyeztetett felvételi jegyzék alapján a 2021-2022 tanév 9. évfolyamára felvett tanulók ITT tekinthető meg.
  • Bővebb információt ITT olvashat
  • Bővebb információt ITT olvashat. Lehetőség van online jelentkezésre és banki átutalásra is. A jelentkezési lap ITT tölthető le.

Figyelmeztetés

JFolder: :fájlok: Az elérési út nem mappa. Elérési út: /data/c/f/cf207990-eea7-430d-8fd5-3c6168c93ab8/erzsebetvarosiiskola.hu/web/images/2014/k30orokos

Megjegyzés

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2014/k30orokos

Iskolánk a 2007/2008-as tanévben kezdett gondolkodni azon, hogy a főváros beton- és aszfaltrengetegében hogyan tudnánk diákjainkhoz közelebb hozni a természetet.

Már akkor is sok kirándulást, erdei iskolát szerveztünk, de látszott, hogy a pályázati lehetőségek számának csökkenésével ez egyre nagyobb terhet jelent a családoknak.

Ekkor kezdtük bevezetni, hogy tananyagaink ismertetésében természeti példákkal éljünk. A madarak röptétől kezdve a gólyák által megtett vándorút hosszáig kerültek elő matematika feladatok; rajzoltuk az évszakok változását; pályázatokat hirdettünk a természettudomány különböző témaköreiben az egyes korosztályoknak külön kategóriákban.

Látogattuk a Természettudományi Múzeum kiállításait, a Szennyvíztisztító telephelyét, a fővárosi természetvédelmi területeket, a Pálvölgyi cseppkőbarlangot és a Szemlőhegyi borsóköves barlangot.

Megnéztük az ELTE ÖKO-kiállításait, fogadtuk a környezetvédelmi előadásokat tartó egyetemistákat és tanáraikat.

A kerületi önkormányzat támogatásával ismét erdei iskolát tudtunk szervezni a Visegrádi hegységbe.

ÖKO-szemléletű projektnapokat és városismereti versenyeket szerveztünk a Margitszigettől a Városligetig.

2015-ben harmadjára megírt pályázatunk sikere az ÖRÖKÖS ÖKO – ISKOLA címre az eddigi munkánk eredménye

{gallery}k30orokos{/gallery}