Rendhagyó történelemóra

Kategória: K30 friss hírei

018. szeptember 10-én iskolánk 11.osztályos tanulói a történelem óra keretében a VII. kerületben zsidó emlékek nyomát kutatták a Zachor Alapítvány jóvoltából. Vida Nárcisz, az Alapítvány munkatársa mesélt a diákoknak a zsidó kultúráról, válaszolt az érdeklődő kérdésekre, közben megnézték, igaz csak kívülről a Dohány utcai, Rumbach Sebestyén  zsinagógát és a gettó falat. Legközelebb jó lenne belülről is látni az épületeket.

Szerdai sporthírek

Kategória: K30 friss hírei
Sokat ügyesítettük labdával év közben ​a kezeinket, itt volt az ideje, hogy a "virgácsainkkal" is foglalkozzunk!  A kislányok is maximális lelkesedéssel űzték a labdát. Volt olyan kisgyerek (nem is egy) , aki fittyet hányva minden fizikai törvényszerűségnek, a támasztó lábával szerzett gólt, miközben teljes erőbedobással lendítette a lábát a labda felé gólszerzés céljából. Ezzel persze jól becsapta az ellenfelet és így talált be a kapuba! Jó kis trükk volt! Nagyokat nevettünk.

Nagy digitális kaland

Kategória: K30 friss hírei

Május 11-én a Logiscool által meghirdetett Nagy digitális kalandon vettünk részt 6 csapattal. 4 felsős és 2 alsós csapat. A felsősök közül a DMS csapat Rátosi Dávid, Schutzbach Máté és Sebők Sándor 10. helyezést ért el az újbudai helyszínen. Gratulálunk nekik! A verseny egy időben több helyszínen zajlott.

Sulihét

Kategória: K30 friss hírei

Hétfőn sportdélutánnal kezdtünk, kedden angol nyelvi csapatversenyek voltak, szerdán állatkerti vetélkedő és kisállat szépségverseny következett, csütörtökön természettudományos előadáson vehettek részt az érdeklődők, pénteken nagyszabású gálaműsorral és dijkiosztással zártunk.
Bizonyára mindenki talált kedvére való elfoglaltságot.

BAJOR GIZI SZÍNÉSZMÚZEUM

Kategória: K30 friss hírei

Felsős színjátszóink múzeumpedagógiai foglalkozáson vettek rész, a végén még jelmezekbe is beöltözködhettek.