ÖKO TÁMOP 3.1.4 Erasmus+


RUMINI-PROJEKT A KERTÉSZBEN

Élményszerű olvasásra nevelés a 3. d osztályban Berg Judit Rumini című könyvét mi meghallgattuk. A hangoskönyv tíz fejezetét hétről hétre dolgoztuk fel. 

Eleinte kvíz kérdéseket kaptak a gyerekek, hogy a szereplők és a helyszínek rögzüljenek. Később részletesebben megismerkedtünk egy-egy tárggyal, szereplői feladattal, jellemzővel, helyszínnel, dramaturgiai fordulattal. Így például rácsodálkoztunk a Szélkirálynőre, és általa feltérképezhettük a kereskedőhajókat, a hajózást, a hajó részeit, sőt készítettünk hajókat is. Hétről hétre az egyre bővülő történetet egymásnak felelevenítettük, és közben gyűjtöttük a képeket az eseményekről, szereplőkről.

Volt, hogy hajónapló bejegyzéseket írtunk, mindig más bőrébe bújva. Végül mindent rögzítettünk egy lapbookban. Mindenki megcsinálta a sajátját. Zárásként pedig megnéztük a színdarabot.

Sárközi Ildikó osztályfőnök