ÖKO TÁMOP 3.1.4 Erasmus+


Alapítványi nyitó rendezvény

 

 „Lép a Tavasz, kuncog a Nyár, csosszan az Ősz, Tél hezitál.

 Együtt járják, mégis oly egyedül! Körtáncukhoz senki se’ hegedül.”

                                                                       Tóthárpád Ferenc: Körtánc

 

A Boldog Iskolásévekért Alapítvány rendezvénye az Erzsébetvárosi Kéttannyelvű Általános Iskola,

Szakiskola és Szakközépiskolában


Október 13-án került sor A Boldog Iskolásévekért Alapítvány nyitó rendezvényére, mely immár a hagyományosnak számító programsorozatunk keretén belül valósult meg iskolánk Kertész utca 30. alatti épületében. 
Népi kultúránk ápolásaképpen most is táncházra invitáltuk vendégeinket, melyhez a talpalávalót népzenészek szolgáltatták hegedűn és kétfenekű dobon. 
A hangszerekkel meg is ismerkedhettek a gyerekek. A táncház utáni kézműves foglalkozások most sem maradtak el, az őszi szüret jegyében munkálkodhattak lelkesen kicsik és nagyok, segítették őket iskolánk tanítói. Vendégeink között tudhattunk kerületi és kerületünkön kívüli óvodásokat és szüleiket is.

Következő programalkalmaink:
október 21-én szerdán iskolánk Dob utca 85. szám alatti épületében,
november 10-én kedden a Kertész u. 30-ban,
majd a program záró rendezvénye december 2-án szerdán a Dobsuliban.
Várjuk érkezésüket 16 órától, ismét óvodásoknak való táncházat és különféle kézműves foglalkozásokat szervezünk. A táncház tervezett kezdési ideje kb. 16.15-kor lesz, melybe a később érkezők is be tudnak kapcsolódni.

A rendezvénysorozatot Budapest Főváros VII. kerület Erzsébetváros Önkormányzata támogatja.
           

  Grecsnik Györgyi
      A Boldog Iskolásévekért   
 Alapítvány elnöke

 

 

 

                                            A többi kép ITT tekinthető meg.