• Az egyeztetett felvételi jegyzék alapján a 2021-2022 tanév 9. évfolyamára felvett tanulók ITT tekinthető meg.
  • Bővebb információt ITT olvashat.

A zene világnapja alkalmából az 5. m osztályosokkal ellátogattunk az ERÖMŰVHÁZ- ba egy interaktív hangszer bemutatóra. A gyerekek csupán 2-3 méterre ültek a zeneművészektől, akik kamarazenekari formában gordonkán adták elő rövid melódiáikat. Majd egy hangszerkészítő mester tárta fel előttünk különös mesterségének csodás és rendkívül érdekes világát. A gyerekek kérdezhettek a mestertől, a kis kezek kipróbálhatták az apró gyaluk használatát, megtapinthatták a friss faforgácsokat és a készülő hangszerek már részben elkészült elemeit. Majd a mester megmutatott nekünk több, egymástól nem csak méretében eltérő saját készítésű csellót. Az osztályból több gyerek is játszik már hangszeren, közülük Rozi elhozta a hegedűjét, így összehasonlíthattuk a két vonós hangszert egymással. A kellemes délutánt muzsikálással zárta a kamarazenekar. Örültünk, hogy részt vehettünk ezen a kellemes zenei élményeket nyújtó programon.

/Biroscsuk Judit/

A többi kép ITT tekinthető meg.