A program a Millenium Házában kezdődött, az ünnepélyes megnyitó után a bátor tengelice meséjét hallgattuk meg az összetartás, segítségadás fontosságáról.
Ezután több helyszínt is felkerestünk. A Bethesda Kórházban a gyerekek találkoztak Kiss Péter Pál idei paralimpiai aranyérmes kajakossal, aki megmutatta a győztes futamát, körbeadta olimpiai aranyérmét, majd mesélt a kerekesszékesként töltött hétköznapjairól, dietetikusok játékos foglalkozást tartottak az egészséges táplálkozás témájában, majd “hangfürdőzés” kövekezett. Folytattuk utunkat a Mozgásjavító Intézetbe, itt a konduktorok játszottak a gyerekekkel. Az esemény zárásaként közösen elkészítettük a mesebeli kismadár sérült szárnyára színes tollakat.
Az eseményről készült tv-felvétel, melyben a gyerekek is láthatók, az M5 Librettó című műsorában volt látható, visszanézhető itt a 43. perctől.
A többi kép ITT tekinthető meg.