Figyelmeztetés

JFolder: :fájlok: Az elérési út nem mappa. Elérési út: /data/c/f/cf207990-eea7-430d-8fd5-3c6168c93ab8/erzsebetvarosiiskola.hu/web/images/2014/k30vac

Megjegyzés

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2014/k30vac

Kirándulás Vácra

Az október 18-i témanap keretében a 10. a osztály Vácra látogatott. A kis csapat tagjai készültek a város nevezetességeiből: Vác története, Székesegyház építése, a festő Franz Anton Maulbertsch munkássága, valamint a freskó készítésének menete. Majd a város nevezetessége, a múmiák következtek. Szakavatott vezető kalauzolt bennünket először a tárlók között, majd pedig egy középkori pincében, ahol a kiállítás látható. A gyerekek megtanulták a különbséget kereszt és feszület között, azt, hogy egy rózsafüzére volt egy embernek, s azt vele temették, valamint, hogy ha nagyon drága volt a díszruhája, akkor azt az örökös kapta meg.

Majd séta következett a gyönyörű főtéren, a Duna parton. A szép őszi idő tette felejthetetlenné a kirándulást.

{gallery}k30vac{/gallery}