ÖKO TÁMOP 3.1.4 Erasmus+


K.I.A.B.Á.L interaktív társasjátékozás a Dobsuliban

   

K.I.A.B.Á.L interaktív társasjátékozás osztályfőnöki órán a 6.m-ben. Ma ismét érdekes programja volt az osztálynak. Berki Erzsébet iskolai szociális segítő és munkatársai irányításával komplex bűnmegelőzési programban vettek részt, 4 különös témát kezdtek körbejárni a gyerekek. A bűnügyi téma főbb kérdései: rongálás, lopás, garázdaság, testi sértés és felelősség. Az áldozattá válás téma főbb kérdései: áldozattá válás elkerülésének módjai, helyes viselkedési módok, teendő áldozattá válás esetén. Az iskola-család téma főbb kérdései: iskolai hiányzások, segítő szervezetek munkái, gyermekvédelem, hasznos szabadidő eltöltés. A drog téma főbb kérdései: drogfogyasztás veszélyei, hogyan ismerjük fel a drogfogyasztót, illetve a segítség különböző formái. A gyerekek okos kérdéseket tettek fel és mivel nem jutottak a játék végére, amint lehet, folytatjuk.

/Grecsnik Györgyi/
 
A többi fotó ITT tekinthető meg.