ÖKO TÁMOP 3.1.4 Erasmus+


3.k projekt-napja a Dobsuliban

     

Szeptember 29-én, kedden egy különleges napot rendeztek a 3.k osztályosok Kati néni és Zia néni vezetésével a Dobsuliban. A projekt nap az ”Egy cirkusz elveszett állatai” címet kapta. A történet pedig röviden: A „cirkuszi állatok” megelégelik a mostoha, kényszeres életüket, hogy állandóan vezényszóra kell bukfencezni, pattogni, két lábon állni, stb., hagynak egy búcsúlevelet, és elindulnak vadon élő társaikhoz az erdőbe. Persze az „erdei állatok” kételkedve s fenntartással fogadják őket. Elkezdődik egy sor próbatétel, mely során mindkét csapat megmutathatja erősségeit, s azt, hogy együtt is tudnak „működni”, ha a szükség úgy hozza. A vége mindig jó: az ERDŐ nagy szelleme (Zia néni) a végén tartott tanácskozáson befogadja a „társulat állatait”, akik szertartásképpen megeszik a finom gyümölcstallért, levetnek s eldobnak valamit cicoma cirkuszi kellékeikből. A projekt első nagy feladatát napokkal korábban sikeresen teljesítette az osztály. A Kolibri Társulat cirkuszi sátrának elkészítése igazán remekül sikerült. Méreteit tekintve is figyelemfelkeltő, különleges, és merész lett. A verseny feladatok is izgalmasak voltak, amik több helyszínen, időnként osztott csoportokban folytak. A versenyfeladatok befejezése után egy kis bulival záródott a nap.

  A többi kép ITT tekinthető meg.