ÖKO TÁMOP 3.1.4 Erasmus+


MID bemutató óra

 

November 7-én Dudás Rita magyar mint idegen nyelv tanár MID bemutatót tartott 7-8. osztályos migráns tanulókkal.
Mivel a Miskolci Egyetem Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézete Együtthaladó V. - pályaorientáció migráns fiataloknak (EIA/2013/1.1.1.) című projektje fut iskolánkban, az együttműködés folyamatos az egyetem munkatársaival. A program célja, hogy a migráns gyerekek beilleszkedését, tanulását segítsék különböző könyvekkel. Az idei segédanyag a 7-8. korosztályos tanulókat célozta meg, mivel fő témája az Önismeret, Pályaorientáció és Szakmák Magyarországon volt. Ez majd a továbbtanulásukat, későbbi, munkahelyen való elhelyezkedésüket segíti.
A bemutató órára a projekt menedzsere, és a tankönyv két szerzője is ellátogatott. Látogatásuk során alkalmuk volt megnézni, hogy hogyan használják az általuk kifejlesztett tankönyvet MID órán a tanulók és a pedagógus.

 

                                           A többi kép ITT tekinthető meg.