ÖKO TÁMOP 3.1.4 Erasmus+
×

Figyelmeztetés

JFolder: :fájlok: Az elérési út nem mappa. Elérési út: /data/c/f/cf207990-eea7-430d-8fd5-3c6168c93ab8/erzsebetvarosiiskola.hu/web/images/2014/k30keruletikazinci

×

Megjegyzés

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2014/k30keruletikazinciKerületi verseny iskolánkban

Iskolánk rendezte a hagyományoknak megfelelően a kerületi Kazinczy versenyt 2017. február 8-án.. Ennek a megmérettetésnek az a lényege, hogy egy hozott szöveget, ami magyar szerző tollából származik, nincs benne párbeszéd és kb egy oldal, szóval ezt kell hibátlanul és minél hangsúlyosabban , a magyar nyelv szabályainak megfelelően felolvasni. Majd a versenyzők egy kötelező szöveget olvasnak fel, minek az áttanulmányozására néhány percet kapnak. A diákok két korcsoportban: 5-6 osztályosok és 7-8 osztályosok versenyeztek. A rendezvényt Tillinger Péter igazgató úr nyitotta meg, majd Szakács Béla, a zsűri elnöke szólt néhány szót. A Kazinczy-díjas tanár úr számára nagyon fontos a szép magyar beszéd, akár csak a zsűri másik két tagjának: Hubert Ildikó irodalomtörténésznek és Hajdú Szilvia logopédusnak. Az eredményhirdetés közben hasznos tanácsokat adtak a versenyzőknek a zsűri tagjai. A győztesek kerületünket képviselik a fővárosi versenyen. 

{gallery}k30keruletikazinci{/gallery}