JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost


Kerületi verseny iskolánkban

Kategória: K30 friss hírei

Iskolánk rendezte a hagyományoknak megfelelően a kerületi Kazinczy versenyt 2017. február 8-án.. Ennek a megmérettetésnek az a lényege, hogy egy hozott szöveget, ami magyar szerző tollából származik, nincs benne párbeszéd és kb egy oldal, szóval ezt kell hibátlanul és minél hangsúlyosabban , a magyar nyelv szabályainak megfelelően felolvasni. Majd a versenyzők egy kötelező szöveget olvasnak fel, minek az áttanulmányozására néhány percet kapnak. A diákok két korcsoportban: 5-6 osztályosok és 7-8 osztályosok versenyeztek. A rendezvényt Tillinger Péter igazgató úr nyitotta meg, majd Szakács Béla, a zsűri elnöke szólt néhány szót. A Kazinczy-díjas tanár úr számára nagyon fontos a szép magyar beszéd, akár csak a zsűri másik két tagjának: Hubert Ildikó irodalomtörténésznek és Hajdú Szilvia logopédusnak. Az eredményhirdetés közben hasznos tanácsokat adtak a versenyzőknek a zsűri tagjai. A győztesek kerületünket képviselik a fővárosi versenyen.