• Aktuális szülői tájékoztató ITT olvasható.
  • Kertész utca 30.
  • Dob utca 85.


Az október 18-i témanap keretében a 10. a osztály Vácra látogatott. A kis csapat tagjai készültek a város nevezetességeiből: Vác története, Székesegyház építése, a festő Franz Anton Maulbertsch munkássága, valamint a freskó készítésének menete. Majd a város nevezetessége, a múmiák következtek. Szakavatott vezető kalauzolt bennünket először a tárlók között, majd pedig egy középkori pincében, ahol a kiállítás látható. A gyerekek megtanulták a különbséget kereszt és feszület között, azt, hogy egy rózsafüzére volt egy embernek, s azt vele temették, valamint, hogy ha nagyon drága volt a díszruhája, akkor azt az örökös kapta meg.


Majd séta következett a gyönyörű főtéren, a Duna parton. A szép őszi idő tette felejthetetlenné a kirándulást.