• Az egyeztetett felvételi jegyzék alapján a 2021-2022 tanév 9. évfolyamára felvett tanulók ITT tekinthető meg.
  • A Boldog Iskolásévekért Alapítvány szívesen fogadja a szülők, hozzátartozók évközi befizetéseit,1%-os támogatását. Részletes tájékoztatót ITT olvashat.
  • 2021.05.10-ig az általános iskola felső tagozatán és a szakgimnáziumi osztályokban digitális oktatási rend van érvényben. A digitális átállásról szóló miniszteri levél ITT, az EMMI határozata pedig ITT olvasható.

Figyelmeztetés

JFolder: :fájlok: Az elérési út nem mappa. Elérési út: /data/c/f/cf207990-eea7-430d-8fd5-3c6168c93ab8/erzsebetvarosiiskola.hu/web/images/2014/k304a

Megjegyzés

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2014/k304a

Tanultunk! De nem a suliban!

Egy szép napfényes délután tanulmányi kirándulásra indult a 4.a osztály. Célunk a Dél-pesti Szennyvíztisztító Telep volt. Megérkezésünkkor egy kísérlet kellős közepébe csöppentünk. Tanúi lehettünk annak hogyan tisztul a víz papírszűrő és aktív szén segítségével. Ezután az utunk a hatalmas tisztító medencékhez vezetett. Itt megmutatták, hogy a beérkező szennyvízből hogy választják ki különböző technológiai eljárásokkal a szilárd szennyeződéseket és a zsírokat. Pár pillanat múlva egy üvegházban találtuk magunkat, ahol trópusi élővilág vett minket körül. Itt növényekkel, jó baktériumokkal szűrik a vizet. Ebben az ausztrál katicabogarak is segítenek. Megismerkedtünk a mindenevő medveállatkával, ami nem csak itt él Budapesten, hanem a sivatagokban, a Sarkvidékeken, szóval mindenhol megtalálható. Csak fél milliméteres  ha találkoztok vele, ne ijedjetek meg!

Nagyon jól éreztük magunkat, sokat tanultunk, és hazafelé jót játszottunk, egy ibolyával teli játszótéren. Sok-sok gyaloglás után értünk az iskolába.

4.a osztály tanulói

{gallery}k304a{/gallery}