JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost
  • Aktuális szülői tájékoztató ITT olvasható.
  • K30
  • Dobsuli


 

 

 

A népmese napját 2005 óta Benedek Elek születésnapjának évfordulóján, azaz szeptember 30-án ünnepeljük Magyarországon. Erről a nevezetes napról a 3. k osztály tanulói a könyvtárban emlékeztek meg.
A gyerekek először megismerkedtek Benedek Elek életének egy-egy részletével, bepillanthattak az akkori iskolai életbe, majd Balogh Ramóna, Baranyi Rebeka és Lakatos Bogi 7. m osztályos tanulók meséket olvastak fel.
Ezután az ifjú mesehallgatók az elhangzottakkal kapcsolatos totót töltötték ki, majd puzzle-t raktak ki, végül mesekiegészítés volt a feladatuk. A hangulatos és tartalmas foglalkozást követően a gyerekek Benedek Elek fényképével ellátott könyvjelzőt készítettek.
A harmadikosok a napköziben közösen plakátot készítettek, s a „Minden napra egy mese” program keretében minden gyerek egy mesét mondott el az osztályban.
Szeptember 30-a alkalmából a könyvtárunkból kölcsönözhető könyveinkből kiállítást is rendeztünk.
A foglalkozást Ambrus Edina és Fóris Katalin szervezte.

                                              A többi kép ITT tekinthető meg.