JoomlaTemplates.me by Discount Bluehost
  • Aktuális szülői tájékoztató ITT olvasható.
  • K30
  • Dobsuli


 

A költészet napját József Attila születésnapjára emlékezve 1964 óta minden évben április 11-én ünneplik Magyarországon. Lehet, hogy manapság már nem annyira divatos verseket hallgatni vagy olvasni, de vannak olyan költemények, amelyek mindig nagy hatással vannak ránk. Ha valaminek több év, több száz év után is megérint minket, az a valami megérdemli az ünnepnapot. Ezt a napot iskolánkban április 13-án ünnepeltük meg. Délelőtt az alsó tagozatosok emlékeztek meg a Költészet napjáról.  Meghívott vendégeink  Tulok Mátyás  és Jakobicz Eszter „ A költészet a gondolat és a zene kombinációja ” jegyében megzenésített versekkel készültek erre az alkalomra. Hollós Korvin Lajos – Csonkavers, Radnóti Miklós- Bájoló, József Attila – Óh, Szív nyugodj című verseit Tulok Mátyás előadásában hallhattuk, zongorán kísérte Jakobicz Eszter. Eszter saját dalát „Álmodjunk” címmel elénekelte nekünk, amit nagy tapssal köszöntek meg a gyerekek. Délután a felső tagozatosok versek felolvasásával tették emlékezetessé a Költészet napját.

 

 

 

                                            A többi kép ITT tekinthető meg.