Határtalanul 2019.

Kategória: Dobsuli friss hírei

A Határtalanul program keretében iskolánk 7.osztályos tanulói tanulmányi kiránduláson vettek részt a Felvidéken.

Október 6.

Kategória: Dobsuli friss hírei

Október 4-én emlékeztünk meg az 1848-49-es forradalom és szabadságharc Aradon kivégzett vezetőiről és az első felelős magyar kormány vértanúhalált halt miniszterelnökéről. A hagyományainkhoz hűen ezen a napon a diákok és a tanárok egy-egy szál virággal érkeztek az iskolába. A délelőtt folyamán az osztályok a virágokat az első emeleten kialakított emlékhelyen, a tizenhárom vértanú fényképe előtt helyezték el. Egész délelőtt égtek a megemlékezés mécsesei. A virágokat a felsősök a Fiumei úti temetőbe vitték ki délután. A gyerekek a csokrokat nemzetünk nagyjainak sírjain helyezték el.

A Magyar Népmese Napja

Kategória: Dobsuli friss hírei

Október 2-án a Magyar Népmese Napja alkálmából vetélkedőt rendeztek a 4.m osztályban. A történteket RADULY ARSZLÁN 4.m osztályos tanuló meséli el a fogalmazásában: A népmese Napja a 4.m-ben                                                    "Ez a fogalmazás arról szól, hogy mi történt 2019.10.02-án. Mikor beértem az iskolába és felsiettem az osztályba, már késésben voltam. Az első órában megtartottuk az emberkínzó matek órát, majd elkezdődött a verseny. Az első próba az volt, hogy fel kellett ismerni a meséket egy tálcán elhelyezett tárgyak alapján. 3 mese cím felismerése után léphettünk be a Mesebirodalomba (ekkor még a DOBkirály lányai is jelen voltak). Ezt követően a hercegnőrabló sárkány öreganyjának a barlangjában kellett eltölteni egy percet. Ezután a sárkány őreit kellett ketrecbe terelni. Nehéz volt, mert ellopták Máté Herceg hétmérföldes cipőjét. Aztán égigérő paszuly babokat hordtunk szívószállal. A csőrünk hegyében kellett átvinni az Óperenciás tengeren is túlra. Majd a „matemágikus” kérdésekre jól válaszolva a csengő baracklétől kétszeresére nőtt a varázserőnk. Én, mint holló felrepültem az Égigérő paszuly tetejére és lehoztam a hegyaltató mentalevelet. Utána az Ezerlakat erdején átvágva elértünk a sárkány hegyéhez. Elaltattuk a fenevadakat. A hercegek végre feleséget választhattak! Végül én is emberré változtam. Elmeséltem, hogy egy boszorkány hollóvá varázsolt." A többi osztályban mesét hallgattak a gyerekek, amit két meghívott mesemondó adott elő.

Pályaorientációs órák

Kategória: Dobsuli friss hírei

Szeptember 30-án Berki Erzsébet iskolai szociális munkás pályaorientációs órát tartott a 8.d és a 8.k osztályban. A pályaválasztás előtt álló diákok tesztet töltöttek ki és beszélgetettek az aktuális, őket érintő pályaválasztási témáról.

A többi kép ITT tekinthető meg.

Holland diákok a Dobsuliban

Kategória: Dobsuli friss hírei

Október 1-én holland pedagógusjelöltek látogattak el a Dobsuliba. Órákat látogattak, többek között honfitársuk Dennis Hademan és Teum de Vries angol óráját az 5.k osztályban. A látogatás végén a felmerülő kérdésekre Harangozó Hajnalka válaszolt.

Állatok Világnapja 2019.

Kategória: Dobsuli friss hírei

Több osztály október 4-én tartotta Állatok Világnapját. Az 1.k osztályba több állat is érkezett a gyerekek nagy örömére. Az állatsimogatás után játékos, állatokkal kapcsolatos játékos feladatokkal folytatódott a nap. A 2.k az Állatkertbe látogatott el. A 4.m az Almássy térre ment, hogy találkozhassanak egy nagyon kedves kiskutyával. A 3.m osztályban a kedvenc plüss állatokkal töltötték együtt a napot a gyerekek. a 7.órában állatokkal kapcsolatos kérdésekre kellett választ adniuk.