Sportnap

Kategória: Dobsuli friss hírei

Szeptember 14-én Sportnapon vettek részt iskolánk tanulói. Az alsó tagozatos diákjaink a Városligetben, felső tagozatos diákok a Merkapt Sportközpontban megrendezett Sportágválasztón töltötték el a napot a sportolás jegyében.

"Az iskola rendőre" program

Kategória: Dobsuli friss hírei

A szeptemberi iskolakezdéstől indította útjára az Országos Rendőr-főkapitányság az "iskola rendőre" programot, melynek keretében minden általános iskola egy "saját rendőrt" kapott. Az „iskola rendőre” közvetlen kapcsolatot tart az intézmény vezetésével, a szülőkkel és a tanulókkal, segítve a kisiskolások balesetmentes közlekedését. Az iskolarendőr neve és elérhetősége megtalálható az iskolában elhelyezett plakáton. Szeptember 7-én a kerületi rendőrkapitányság munkatársai felkeresték iskolánk első osztályait. Közvetlen, barátságos beszélgetést folytattak a gyerekekkel a közlekedési szabályokról, bűnmegelőzésről. A látogatás végén fényvisszaverő hátizsákkal ajándékozták meg az elsősöket.

Elsősök Csodaországban

Kategória: Dobsuli friss hírei

Szeptember 6-án elsős osztályainkat vendégül látta a Fővárosi Nagycirkusz. Az egész nyáron át futó Atlantic Flight – Nagy cirkuszi utazás című lenyűgöző vízi cirkuszi show-t a stáb néhány előadás erejéig teljesen átrendezte. Az Atlantic Flightban egy mesés elemeket felvonultató, szabad fantáziával megalkotott, humoros világkörüli útra invitálták a nézőket, az ebből átrendezett Repülőiskola pedig olyan, mintha a Harry Potter-filmek varázslóiskolájába csöppennénk, a klasszikus iskolai tárgyakat éppen annyira csavarták meg, hogy a gyerekek felismerjék. A műsorban szereplő iskola nem hétköznapi suli. Olyan hatalmas, hogy itt mindenki repülővel közlekedett a tantermek között. A nézők beleshettek a vízi cirkuszi iskola tantermeibe: a kutya- és papagájiskolába, a csillagközi tanterembe, a varázslatos víz alatti akváriumba, a hét próba testnevelés órájára és végül egy igazi ugródeszkás pilótaiskolába is. Itt a sellőlányok, az ördögien ügyes zsonglőr és a patagóniai fókák voltak a tanárok.

Tanévnyitó 2018.

Kategória: Dobsuli friss hírei

Szeptember 3-án, az első tanítási napon tartottuk meg tanévnyitó ünnepségünket..

A többi kép ITT tekinthető meg.

Barátkozó találkozó 1.m

Kategória: Dobsuli friss hírei

Augusztus 25-én tartották Barátkozó találkozójukat a Macskacicók (1.m) a Margitszigeten. Részt vettek egy szabadtéri bábelőadáson is, ahol első fellépésükre is sor került. A délelőtt során sokat játszottak és nevettek.

A többi kép ITT tekinthető meg

A nyári szünetre vonatkozó információk

Kategória: Dobsuli friss hírei

A nyári szünetre vonatkozó bővebb információkról ITT olvashat.