Általános iskolai programok

KARANTÉNMUNKÁK - ANGOL - Kertész utca

- Kéttannyelvű alsós diákjaink a brit pénznemmel ismerkedtek. Saját boltjukba saját árucikkeket álmodtak, mindennek árat adtak. Online órán vásároltunk egymás boltjaiból.

- Negyedikes két tanítási nyelvű osztályunkban a napi tevékenységeket múlt időben gyakorolták tanulóink.

KARANTÉNALKOTÁSOK - Kertész utca

Felső tagozat 1. sorozat

Az otthontanulás időszakában is folyik a munka iskolánkban. A különböző tantárgyak visszaküldendő feladatai alaposan megdolgoztatják a gyerekeket és tanárokat (olykor még a szülőket) is. Most a felső tagozat munkáiból válogattunk néhányat, hogy illusztráljuk az ott folyó tanítást-tanulást.

Rajzóra:
- a 6. d-seknek húsvéti tortát kellett rajzolniuk megadott sablon alapján,
- a 6. a-sok húsvéti nyulakat kaptak feladatul,
- az 5. d-sek az Art szóval és a tükrözéses technikával kreatívkodtak.

Biológia:
- a 7-8. osztályosok biológia versenyre készültek.

Ének:
- a 6.-osok március 15-i dalokról készítettek beadandót (pl. prezentációt).

Magyar:
- az 5. d-sek bibliai történetekkel és a János vitézzel kapcsolatos feladatokat oldottak meg, a nyelvi szintekről tanultak, és még nyelvtan dolgozatot is írtak.

Folytatjuk!

Dobsulis diákok online munkái - Naptár

A többi kép ITT tekinthető meg.

Dobsulis diákok online munkái - Nyulak, malacok

A többi kép ITT tekinthető meg.

KREATÍV KARANTÉN SOROZATUNK ÚJABB DARABJAI VÍZ VILÁGNAPJA 2021(Kertész utca 30.)

A 4. d-sek környezetvédelmi plakátot, szófelhőt, gondolattérképet készítettek, volt, aki négy fázisban ábrázolta a víz körforgását. Kiváló munkák születtek!
(A feladatokat inspirálta: Ujvárosi Mónika tanítónő, osztályfőnök.)