• A felvételi rangsor ITT tekinthető meg.
  • Iskolánk tanítási rendjéről (2021. március 15.- 2021. április 12.) bővebben ITT olvashat.
  • A Boldog Iskolásévekért Alapítvány szívesen fogadja a szülők, hozzátartozók évközi befizetéseit,1%-os támogatását. Részletes tájékoztatót ITT olvashat.
  • Tisztelt Szülők! A 2021/2022. tanévre vonatkozó általános iskolai beiratkozásról, részletes információt ITT olvashat.
  • 2021.03.08-tól 2021.04.07-ig az iskola digitális oktatási rendre tér át. A digitális átállásról szóló miniszteri levél ITT, az EMMI határozata pedig ITT olvasható.

TÁMOP 3.1.4

Beszámoló a TÁMOP 3.1.4 megvalósulásáról

„Félig sem olyan fontos az, mit tanítunk gyermekeinknek, mint az, hogyan tanítjuk.” (Eötvös József)

„Kompetencia alapú oktatás, egyenlő hozzáférés –

Innovatív intézményekben”

címmel a fenntartó a Budapest Főváros VII. kerület Erzsébetváros Önkormányzata sikeres pályázatot nyújtott be, amelyben az

Erzsébetvárosi Általános Iskola és Informatikai Szakközépiskola

( Dohány u. 32. és Kertész utca 30.)  is részt vesz.

A pályázat száma: TÁMOP  3.1.4-08/1-2008-0012

Pályáztató: Nemzeti Fejlesztési ügynökség

Pályázó: VII. kerület Erzsébetváros Önkormányzata

Pályázott összeg: összesen 136 millió forint

Iskolánk összege: 23 millió forint

A pályázat megvalósítása a 2009-2010. tanévben történik, és ezután 5 évig biztosítjuk a fenntartását.

A pályázat fontosabb dátumai:

• Felhívás:                                                      2008. szeptember
  • Pályázat elkészítése                                  2008. szeptember - december
  • Pályázat benyújtása                                  2009. december 17.
  • Értesítés                                                       2009. április
  • Támogatási szerződés aláírása               2009.
  • Projektindító nap:                                       2009.
  • A projekt bevezetése                                  2009. szeptember 1.
  • Tantárgytömbösíttett órák                          tanév
  • Háromhetet meghaladó projekt                tanév
  • Témahét                                                       tanév
  • Pedagógiai program átdolgozása            2010. március
  • Saját innovációk megvalósítása              2010. szeptembertől
  • „Jó gyakorlatok” adaptálása                      2010. szeptember

A pályázat céljai:

A TÁMOP 3.1.4-es projektben az a fő cél, hogy olyan program-csomagokat ismerjenek meg az óvoda-, iskolapedagógusok, amelyek fokozottan figyelembe veszik a gyermekek életkori sajátosságait, csökkentik a frontális oktató-nevelő munka mértékét, emelik a kooperatív, differenciált foglalkozások mennyiségét. Az intézményvezetők számára korszerű változáskezelési és menedzsment vezetői ismeretek elsajátítása kiemelt feladat. Az újszerű óvodai programtervek és tanulásszervezési eljárások alkalmazását segítő általános pedagógiai módszertani képzéseket szaktanácsadói támogató tevékenységek egészítik ki.

A szaktanácsadóknak az lesz a feladatuk, hogy segítsék az intézményeket a jó gyakorlatok átvételében, a digitális tartalmak, taneszközök oktatási gyakorlatban való használatában, intézményi innovációk kidolgozásában, majd megvalósításában, illetve a pedagógiai programok, helyi tantervek átdolgozásában.

A projekt megvalósulására maximum 18 hónapot vehet igénybe a kedvezményezett önkormányzat. A fenti időintervallumból a nevelési-oktatási intézmények a 2009/2010. tanévet fordíthatják a tartalmi, módszertani megvalósításra. Az új módszerek intézményi alkalmazása, elterjesztése, önálló intézményi innováció megvalósítása.Fenntarhatóság a következő 5 évig tart. Utána az intézmény felülvizsgálja a pályázat megvalósításának eredményeit és azokat beemeli szakmai munkájába.

Budapest, 2014. szeptember 1.

Rákosfalvi Nóra

szakmai vezető